Enerji & Frekans

Solfediggo Skalası

Konumuz, Solfediggo Skalası. Konuya ekleme yapmak isteyen veya frekanslarla ilgili müzikleri paylaşmak isteyen olursa bekliyorum.

Işık ve Sevgiyle.

Çok sevdiğim bir söz ile başlamak istiyorum.

Eğer, evreni anlamak istiyorsan; enerji, frekans ve titreşim üzerine düşün.

Nicola Tesla

İlk adım ses.

Ses, atmosferde canlıların işitme organları tarafından algılanabilen periyodik basınç değişimleridir. Moleküllerin titreşmesi sonucunda oluşur. Bir enerji türüdür. Titreşimle oluşur, titreşimi enerjiye dönüştürür. Desibel(db) ile ölçülür.

Ses atmosferin dışında yayılmaz, çünkü sesin yayılması için hava gereklidir. Sesin yayılması için maddesel ortama ihtiyaç duyar. Yani boşlukta ses yayılmaz. Ses dalgalar halinde yayılır. Ses kaynağından çıkan ses maddenin taneciklerini titreştirir. Bu nedenle ses yayılır.

Ses dalgasının her bir tam devrinde bir sıkışma ve bir seyrekleşme serisi vardır. Ses, tanecikler halinde yayılır, tanecikler ne kadar sık ise o kadar hızlıdır. Sesin yayılma hızı sırasıyla katıdan sıvıya, sıvıdan gaza azalır.

İkinci adım Frekans.

Sesin bir frekansı, boyu, periyodu ve hızı bulunmaktadır. Sesin birim zamandaki (genellikle saniye) titreşim sayısına “frekans” denir. Birimi ise Hertz (Hz)dir. Dalga boyu, bir ses dalgasının oluşması için sesin aldığı yoldur. Boşlukta yayılmaz. Çünkü titreşen bir cismin sıkışıp genleşmesine yol açabilecek atom ya da molekül gibi tanecikler yoktur. İnsan kulağı teorik olarak 20 Hz ile 20000 Hz arasına tepki gösterse de, en iyi 250 Hz ve 3000 Hz arasındaki konuşma frekansı bölgesini duyar.

Altı Solfeggio Frekansı bulunuyor. Bunlar;

 • Ut (C/Do) – 396 Hz
 • Re (D) – 417 Hz
 • Mi (E) – 528 Hz
 • Fa (F) – 639 Hz
 • Sol (G) – 741 Hz
 • La (A) – 852 Hz

Açıklamaları ve detayları için okumaya devam ediniz.

 • Ut (C/Do) – 396 Hz / Kederden Neşeye Geçiş, Suçluluk Duygusu ve Korkudan Özgürleşmek

Bu frekans enerjiyi serbest bırakmamıza yardımcı olur ve suçluluk duygusu üzerinde faydalı etkileri vardır. Suçluluk duygusunu temizler, çoğunlukla idrak etme yolundaki engelleri temsil eder, hedeflere hayırlı yoldan ulaşmamıza yardımcı olur. Ut tonu bizi, suçlu hisseden halimizden ve savunma mekanizmamızı düşüren korkularımızdan özgürleştirir. gizlediğimiz blokajları, bilinçaltı olumsuz inançlarımızı, karar ve düşüncelerimizi arar.

 • Re (D) – 417 Hz / Durumu Çözmek, Değişimi Kolaylaştırmak

İkinci ana Solfeggio tonu değişiklik hakkında enerji çıkartır. Bu frekans hayatımızda travma etkisindeki tecrübelerimizi temizler ve geçmiş olayların yıkıcı etkilerinden arındırır. Hücresel düzeyde işlemden bahsettiğimizde Re notası hücreyi ve onun fonksiyonlarını optimal bir şekilde cesaretlendirir. 417 Hz. Frekansı kalıcı bir enerjiyle temas edip hayatımızda değişiklik yapmamıza yardımcı olur.

 • Mi (E)–528 Hz / Dönüşüm ve Mucizeler (DNA’yı şifalandırmak)

Mi notası insan DNA’sını orijinal, tam ve bütün haline getirmek için kullanılır.Bu frekans hayatımıza dönüşüm ve mucizeler getirir.DNA onarım işlemini faydalı etkiler takip eder- yaşam enerjisinin artması, zihinde açıklık, farkındalık, aydınlanmış veya harekete geçirilmiş yaratıcılık, derin içsel huzur vecd olma hali gibi, dans ve kutlama. Mi tonu hayal gücümüzü aktive eder, en yüksek hayrımıza ve amacımıza niyet etmemize ve içgüdümüzün faaliyete geçmesine yardımcı olur.

 • Fa (F)–639 Hz / Yeniden Bağlantıya Geçmek ve Dengelemek

İlişkiler-kişiler arası ve topluluk içinde ahenkli ilişkiler yaratımına olanak sağlar. Fa notası-aile içindeki, eşlerimizle, arkadaşlarımızla ve sosyal ilişkilerimizdeki problemlerle başa çıkmak için kullanılır. Hücresel işlemlerden bahsederken, 639 Hz. Frekansı, çevresiyle iletişim kurması için hücreyi cesaretlendirir. Bu kadim Solfeggio frekansı iletişim, anlayış, tolerans ve sevgiyi geliştirmeye yardımcı olur.

 • Sol (G) – 741 Hz / Problem Çözmek, İfadeler/Çözümler

Hücreyi toksinlerden arındırır (“Solve polluti). 741 Hz. Frekansının sıklıkla kullanımı daha sağlıklı, kolay bir hayata yönlendirir; aynı zamanda bizi çeşitli toksinlerle kirlenmemiş gıdalı bir diyete de yönlendirir. Sol notası hücreyi farklı çeşitlerdeki elektro manyetik ışınımlardan temizler. Herhangi bir nitelikteki problemleri çözmek, bu ses frekansının bir başka uygulamasıdır.

Solfeggio skalasının bu beşinci frekansı, saf ve dengeli bir yaşam sürdürebileceğimiz- kendimizi ifade etmenin tesirinde olmamıza yardımcı olur.

 • La (A) – 852 Hz / Uyanışın Sezgisinde Olmak, Ruhsal Düzene Geri Dönüş

La notası, hayatımızdaki-karşımızdaki insanlar, bulunduğumuz mekanlar ve yaşadığımız olaylar dahilindeki gizli ajandalar ve saklı niyetler gibi, illüzyonların içinden geçip görmemizle ilintilidir. Bu frekans, bir insanın her şeyi saran ruh ile iletişimi için açılması niyetiyle kullanılabilir. Farkındalığı arttırırken, bizim ruhsal düzenimizi geri kazanmamıza yardımcı olur. Hücresel işlemler konusunda,hücrenin kendini daha üst bir sistemin içine dönüştürmesine olanak sağlar.

Dr. Leonard Horowitz tarafından yönetilen ek araştırmalara göre, üç adet Solfeggio frekansının daha var olduğu önerilmektedir.

 • Si (B/Ti) – 963 Hz

Bu ton, herhangi bir sistemi orijinal, tam ve bütün haline doğru uyandırır. Işık ve her şeyi saran ruh ile bağlıdır ve Bir’liğe dönüşe, doğrudan tecrübe etmeye olanak sağlar. Bu frekans bizi yeniden Ruh ile veya ruhsal alemin titreşimsel olmayan enerjileriyle, bağlantıya geçirir. Bir’lik halini, yani bizim gerçek doğamızı, tecrübe etmemize yardımcı olur.

 • 174 Hz

Tonların en düşüğü olarak doğal bir anestezi olarak karşımıza çıkar. Fiziksel ve enerjetik olarak acımızı azaltmaya yardımcı olur. 174 Hz. Frekansı organlarımıza güvence, güvende olma ve sevgi verirken, içlerindeki en iyinin ortaya çıkmasına cesaret verir.

 • 285 Hz

Bu frekans dokunun orijinal şekline gelmesine yardımcı olur. 285 Hz. Frekansı enerji alanlarına etki ederek, zarar görmüş organlarımızı yeniden inşa etmek üzere mesaj gönderir. Ayrıca bedenimizi canlı ve enerjik hale sokar.

Son olarak bu linke bir göz atmanınız tavsiye ediyorum. https://listelist.com/zehirli-frekans/

Bu da benden size hediye 🙂 Bu frekansları dinlerken bol su içmeyi unutmayın.

Kaynaklar:

Hayatın İşaret Dili – Solfedigo Skalası

Sesler, Frekanslar ve Duygular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir