Enerji & Frekans, Genel

Frekansımı – Titreşimimi Nasıl Yükseltirim? Nasıl Dengede Kalabilirim?

Dünyamızda var olan her şeyin bir enerjisi var. Bugünki konumuz “kendi titreşimimi nasıl yükseltebilirim?” ya da “gayet iyiyim fakat nasıl dengede devam edebilirim”, “bunu nasıl sürdürebilirim” hakkında sizlere yardımcı olmak amacım.

Öncelikli kısa bir hatırlatma yapalım. Sağlıklı bir insan 62hz veya 68hz arasında titreşir. Hastalıklar baş göstermeye 58hz de çıkar. İşlenmiş gıdalar 0hzdir. İnsan beyni 72Hz-90Hz arasında, kanser 42hz de ve ölüm başlangıcı 25 Hz de gerçekleşmektedir.

Yüksek titreşim için ilk adım öncelikle gıdalar. Ne demiştik evrende var olan herşeyin bir enerjisi var. Sen neyin enerjisini yiyorsun? Bedenine hangi gıdanın enerjisini çekiyorsun. Unutmayalım ki sağlıklı bir birey bağışıklığı iyi, titreşimi yüksek kişidir. Doğada ham olan, saf gıdalar tüketmek. Güneş enerjisiyle büyümüş veya toprak enerjisi ile büyümüş gıdalar tüketmek frekansını yükseltecektir. Taze sıkılmış meyve suları, taze meyveler, taze sebzeler, fındık, tohumlar, ham bal, zeytin yağı, taze bitkiler, taze baharatlar, tam tahıllı ekmekler gibi gıdalar tüketilebilir.

İşlenmiş gıdalar ve içecekler doğal enerjilerinin çoğunu kaybettikleri için düşük titreşime sahiptir. Beyaz ekmek, prinç ( esmer prinç değil ama ), konserve yiyecekler, işlenmiş et, peynir, süt, gazlı içecekler, alkol ürünleri tavsiye etmiyorum. Kızartma, konserve gıdalar ve mikrodalga fırınlama işlemleride gıdadaki enerjiyi önemli ölçüde azaltmaktadır. Örneğin taze fasulye ham iken pişirip yemek ile konserve olarak tüketmek arasında ciddi fark vardır.

Sağlıklı bir beden için hem enerjisel hemde hücrelerimizin ihtiyacı olanı verebilmek için yüksek titreşimli besinler tüketmeli ve minimum işlenmiş su tüketmeliyiz.

Ek bilgi olarak iletmek isterim:

Taze otlar 20-27hz

Kuru otlar 12-22hz

Esans yağlar 50-320hz

Gül 320hz

Lavanta 118hz

Melisa 102hz

Papatya 105hz

Nane 78hz

Mür 105hz

Sandal ağacı 96 hz de titreşir.

Gıdalar dışında frekansımı nasıl yükseltirim?

-Temiz su içmek
-Temiz hava almak
-Toprakta temiz ayakla yürümek
-İyi uyumak
-Hareket etmek
-Sevdiklerini daha çok kucaklamak, sarılmak
-Gün ışığı
-Doğada vakit geçirmek

-Kabullenmek
-İyimser, pozitif düşünceler
-Affetmek
-İşini sevmek
-Gülmek
-Yaratıcı olmak
-Sanatla uğraşmak
-Nefes uygulamaları
-Meditasyon
-Mekanlar için elma sirkesi, adaçayı ve deniz tuzu kullanmak

Frekansımı neler düşürür?

-Aşırı tv izlemek (korku)
-Negatif düşünceler
-Negatif eleştiri
-Dedikodu
-Karamsarlık
-Aşırı yorulmak
-Az hareket etmek
-Üzüntü,acı
-Elektromanyetik radrasyonun sağlığa etkisi

Duygularımızın da titreşimizi ne kadar çok etkilediğini hepimiz içsel olarak biliriz. Hatta doktorların bile defalarca hastalarına yüksek moral içinde olmalarını tavsiye etmesi hiç boşuna değildir. Yaşadığımız olumsuz duyguların hangi organlarımızda hastalık yarattığından bahsedelim şimdi:

Öfke-Karaciğer
Hüzün-Akciğer
Suçluluk Duygusu-Kalın Bağırsak
Tedirginlik-Mide
Güvence altında olmamak-Dalak Pankreas
Kıskançlık-Kalp
Bastırılmış Duygular-İnce Bağırsak
Sabırsızlık-Mesane
Korku-Böbrek
Pişmanlık-Böbrek üstü bezi
Yanlızlık-Tirod bezi
Kötü olayları akılda tutma-Safra kesesi

Bunlar hakkında en basit hangi bölgenizde ağrı ve hastalık geçirdiğinizi düşünün ve bunun ilişkili olduğu konuya bakın sizde ilişkili olduğunu göreceksiniz.

İnternette her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz şuanda da konumuzla ilişkili olduğu için aşağıda Dr. Hawkins’in bilinç haritasına bir göz atmanızı rica ediyorum. Duygularımızın frekanslarını görmenizi ve sonuçlarına bakmanızı rica ediyorum.

Dr. Hawkins’in bilinç haritası

Her türlü hastalık bir duygudan kaynaklıyor demiştik. Şimdi çok önemli bir şeyi farketmenizi istiyorum. Bu hastalıklar yaratan negative duygularımızın altında “korkular” yatar. Yaşamda en kuvvetli iki enerji vardır ve ikisi birbirinin zıt kutbudur. Ikiside çok güçlü alanda titreşir ve ikisininde çekim yasası gerçek olur. Biri SEVGİ ve biri de KORKU dur. Şimdi negatif duyguların altında yatan korkulara bakalım:

Kıskançlık – Yetersizlik korkusu
Dikbaşlılık-Güçsüzlük korkusu
Kibir- Değersizlik Korkusu
Küçümseme- Aşağılanma korkusu

Mükemmeliyetçilik – Onaylanmama korkusu
Şüphecilik-Çaresizlik korkusu
Yalancılık- Suçlanma korkusu
Cimrilik – Yokluk korkusu (kıtlık bilinci)

Frekansımı nasıl korurum? Nasıl dengede kalabilirim?

Hayat devam ediyor.

1.Koruma
2. Denge
(koruyucu küre, meditasyon, günlük çalışmalar,aromaterapi,doğa,teslimiyet,şükür,pozitif duygular,nefes egzersizleri,sanat)

Koruma

a) Bedensel enerji alanını koruma

Koruyucu küre yapmanız size dışarıdan gelecek enerjilere koruma sağlayacaktır. Bu kürenin çevresini kurundan veya aynadan kaplı olduğunu da ayrıca imaje edebilirsiniz. Kurşun dan kaplama en zor zamanlarda size koruma sağlayacaktır. Yaradanın beyaz ışığını, koruyucu ve temizleyici şifalı ışığını tüm bedeninizi saran küreyle sardığını. Bu balonun içinde korunduğunuzu imaje ediniz. Bu küreyi eğer sevdiklerinizin onayı varsa onlarada yapabilirsiniz.

b) Alan/ Mekan koruması

Koruyucu küreyi burada da kullanabilirsiniz. Ev hanenizi saracak şekilde. Bunun dışında 14 günde bir adaçayı tütsüsü yapmak vee vi sirke ile temizlemek hem evdeki negative enerjiyi atacaktır hemde koruma sağlayacaktır.

Bunlar dışında reiki ile alan mekan şifası da yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için banada yazabilirsiniz. Daha sonra çalışmalar alanında bunu detaylı nasıl yapabileceğinize dair bilgiler paylaşacağım.

ikara@isikyolcusu.com

https://www.instagram.com/aspasia_gamze/

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır.

Bir Yorum

  1. titreşim ve ve frekans ile ilgili bahsettiklerinizin hepsi birer hakikat. ilk defa okuyana duyana yol gösterici bilgilendirici nitekte emeğinize sağlık. Fakat benim değinmek istediğim başka bir durum var bu konuda, şöyle ki; siz ve daha bir çok kişi bu titreşim frekans konusunda bir çok yazılar tavsiyeler önermeler vs. de bulunuyor ve doğru bilgiler hepsi de. Ancak dikkatimi çeken şöyle bir husus var; namaz oruç tesbih dua Kur’an gibi farz ibadetlerin zaten bu ttireşim ve frekanslrın yükseltilmesi kişinin bedenen ve ruhen arınıp yükselmesi için var olduğunu bu sayede kişinin hakikatine birliğe ulaşabileceğinden bahsetmiyor , bu farz ibadetlerle birlikte insan olabilmenin gereklerini yerine getirmek getirmeye çalışmakla ( sizin de bahsettiğiniz affetmek iyi düşünmek..vs) yaratıcı kudretin hudutlarını gözeten bir yaşam biçiminin bu yüzen emredildiğine kimse parmak basmıyor. Litaratürde frekans titreşim enerji gibi kavramların Allah’ın rahmetinin bir parçası olan “nur” un kendisi olduğu hususnu kimse ağzına almıyor . NEDEN ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir